Скільки потрібно спати щоб бути здоровим
Зміст статті:
- Скільки треба спати щоб залишатися здоровим?< /a>
- Які негативні наслідки чинить на організм нестачу сну?
У сні людина проводить третю частину всього свого життя. Всім відомо, що якість і тривалість сну безпосередньо впливає на здоров'я тіла та всіх процесів в організмі.
- скільки потрібно спати людині у підлітковий період?
- скільки потрібно спати дорослій людині?
- скільки потрібно спати, щоб виспатися повністю?
- скільки потрібно годинника для сну щоб відновити організм?
- що потрібно спати підлітку?
- скільки годин потрібно спати жінці та чоловікові?
Скільки треба спати, щоб залишатися здоровим?
Зараз разом з'ясуємо, скільки потрібно спати людині, щоб виспатися залежно від віку. Здоров'я і сон тісно взаємопов'язані тому важливо приділяти нічному відпочинку особливу увагу, щоб тіло мало можливість повністю відновитися в нічний годинник. Чим молодший організм, тим більше часу йому потрібно на сон, щоб відпочинок був повноцінним. Так все ж скільки потрібно спати, щоб бути бадьорим у різний віковий період життя:
- 0-3 місяців – 14-17 годин
- 4-11 місяців – 12-15 годин
- 3-5 років – 10-13 годин
- 6-13 років – 9-11 годин
- 14-18 років – 8-10 годин
- 25-45 років – 7-9 годин
- 45-65 років – 7-9 годин
- 70-90 років – 7-9 годин
Ми з'ясували скільки годин потрібно спати, але також важливо пам'ятати, щоб відпочивати комфортно і повноцінно потрібно мати зручний ортопедичний матрац на своєму ліжку . Адже глибина та безперервність сну залежить від анатомічних властивостей спального місця. Якщо вам потрібна допомога, слушна порада перед покупкою, або ви шукаєте якісний ортопедичний матрац для здорового сну, наші кваліфіковані фахівці допоможуть вам підібрати максимально відповідний персональним побажанням спальний девайс.
Які негативні наслідки надає на організм нестачі сну?
У скільки треба лягати спати щоб сон був справді здоровим і організм правильно відновлював сили під час нічного відпочинку? Для дорослої людини важливо, щоб сон не був коротшим за 7-9 годин, але необхідно враховувати час відходу до сну. Дорослому бажано засипати до 23.00 – усі ми чули ці слова від лікарів і не лише. Давайте разом розберемося в скільки потрібно лягати спати щоб почувати себе чудово вранці і не шкодити організму. Вчені стверджують, що після 22.00 в організмі виробляються гормони, які безпосередньо впливають на самопочуття та здоров'я. Наприклад, мелатонін виробляється відразу після того, як на вулиці темніє і досягає свого піку вночі. Цей гормон відповідає за глибину і міцність сну, він допомагає людині не прокидатися вночі та якісно перезавантажувати організм. Після третьої години ночі рівень гормону сну значно знижується і набуває чинності інший важливий для здоров'я гормон - кортизол. Цей гормон стресу та активності підвищується поступово і пік його припадає на ранковий час, таким чином тіло ніби сигналізує, що воно готове до початку нового дня. Ми розібралися з питанням скільки спати щоб виспатися і коли правильно йти відпочивати, а тепер давайте розберемо які наслідки для організму несе нестачу сну або пізніше засинання:
- Виснаження нервової системи (з часом регулярний недолік правильного відпочинку вночі наводить агресії та дратівливості вдень. Внаслідок цього нервова система стає особливо чутливою і дуже вразливою)
- Зниження імунітету (за рахунок того, що вночі в період відпочинку організм перезавантажується та відновлює роботу всіх систем та органів, недосипання серйозно позначається на здоров'ї внаслідок чого імунна система дає збій і ставиться вразливою для зовнішніх вірусів та бактерій)
- Ризик серцево-судинних захворювань підвищується (згідно з численними дослідженнями вчені встановили, що у тих, хто засинає пізніше одинадцятої години вечора, схильність до серцевих нападів підвищується в кілька разів)
- Ожиріння та збільшення ваги (підвищений рівень кортизолу призводить до підвищення тиску та рівня цукру в крові, що не найкращим чином відбивається на тілі людини. При регулярному недосипі може збільшуватися маса, знижується стійкість організму до різноманітних захворювань)
Тепер ви знаєте чому важливо спати на комфортному пружинному або безпружинному матраці і як сон впливає на якість життя, хороша емоційний стан.