Чому потрібно більше спати взимку?
Зміст статті:
- Чому взимку хочеться спати довше?
- Яка користь тривалого сну взимку?
- Корисні поради щодо зимового сну
- Чи можна дозволяти собі денний сон?
- Як швидше прокидатися взимку?
З настанням найхолоднішої пори року багато хто зауважує, що потреба у відпочинку збільшилася. Хочеться проводити більше часу у ліжку. Це нормальне явище. Сон взимку має тривати приблизно на 2,5 години довше, ніж у інші сезони.
Чому взимку хочеться спати довше?
Багато хто з настанням холодів задаються питанням: «Чому взимку хочеться більше спати?». На нього є кілька відповідей:
- Мало сонячного світла. Сонячних днів стає дедалі менше, рідше стають прогулянки, потім організм відповідає активним синтезом мелатоніну. Саме тому в зимовий період люди більш сонні.
- Зниження температури повітря. Така зміна прискорює метаболізм людини. Зростає потреба організму в їжі та сні. Також зимовий сон може бути тривалішим через вірусні інфекції та переохолодження, ризик яких зростає з похолоданням. Організм потребує відновлення від захворювання, тому хочеться більше спати.
- Більш мізерний раціон. Приблизно з листопада зменшується різноманітність свіжих овочів та зелені у магазинах, а також на ринках. Люди все частіше віддають перевагу борошняному та солодкому. Отримуючи менше енергії, ми швидше втомлюємося.
Важливо подумати про те, щоб продовжувати прогулянки та заняття спортом, є різноманітні продукти, мінімізуючи споживання жирної їжі, а також забезпечити себе комфортним місцем для сну.
Яка користь тривалого сну взимку?
Чим корисніший триваліший сон взимку? Позитивний ефект на здоров'я наступний:
- Підвищення захисних можливостей організму.
- Зміцнення нервової системи.
- Регулювання апетиту та маси тіла.
- Ефективна боротьба із сезонною депресією.
З настанням холодів можна дозволити собі спати довше, ніж звичайно. Відчуваючи таку потребу, можете не турбуватися, якщо тривалість відпочинку не перевищує 10 годин.
Корисні поради щодо зимового сну
Продовження сну в зимовий час несе виключно користь, якщо це дійсно якісний відпочинок, що сприяє відновленню. Ось кілька рекомендацій щодо того, як краще спати взимку:
- Щодня лягайте спати і прокидайтеся одночасно.
- Провітрюйте у спальні перед сном. В ідеалі, щоб температура в цій локації була трохи нижчою, ніж в інших кімнатах.
- Кожен день проводьте час на свіжому повітрі.
- Займайтеся спортом або хоч би виконуйте ранкову зарядку.
- Зволожуйте повітря в спальні спеціальним пристроєм, якщо воно сухе. Якщо вологість підвищена, користуйтеся осушувачем. Прийнятний рівень вологості повітря — 40-60%.
- Вимикайте телевізор і комп'ютер перед сном, а також відкладайте смартфон подалі.
Здоровий сон, що позитивно впливає на організм, можливий без будь-яких факторів, що відволікають і тривожать. Забезпечити повноцінний комфорт допоможе якісний матрац із нашого інтернет-магазину Sleep&Fly.
Чи можна дозволяти собі денний сон?
Бажання подрімати в обідню пору з'являється майже у всіх людей в осінньо-зимовий період. Якщо є така можливість, можна сміливо дозволити собі короткий денний сон. Він має тривати не більше 40 хвилин. Якщо перевищити цей ліміт, буде складніше прокинутися.
Як швидше прокидатися взимку?
Вранці занадто холодно і темно, щоб вдавалося прокинутися з першим будильником. Збільште звук пристрою і покладіть його якнайдалі від ліжка. Це подвоїть шанс швидкого пробудження.
Не зашторюйте вікно, якщо не хочете проспати. Вставши, зробіть легку розминку — вона подарує заряд бадьорості. Випийте склянку води — і ви готові до нового дня.